نتایج جستجو برای عبارت :

افکار دهه چهل

ما هر روز با افکار منفی بسیاری مواجه می شویم، افکاری که ما را از هرگونه اقدام و حرکتی که باز میدارند می ترسانند.
این خرده افکار منفی روزانه بسیار خطرناک هستند ونه تنها مانع پیشرفت وموفقیت مان می شوند، بلکه می توانند حتی مارا بیمار کنند. 
با چند تکنیک ساده می توان از شر افکار منفی خلاص شد:
1⃣افکار منفی را روی یک کاغذ نوشته و آنها را پاره کنید. 
2⃣_هرگاه فکر منفی به سراغتان آمد، بگویید: ایست، نه...
3⃣_اگر فکر منفی به ذهنتان رسید ، فورا با خود بگویی
یکی از بحث های چالش بر انگیز این بوده که آیا افکار ما قدرت خاصی دارن یا نه.
دکتر ایموتو بعد از انجام آزمایش های معروفش مدارکی رو تهیه کرد که به وضوح قدرت افکار انسان و میزان نفوذ اونها رو نشون میده.
این پست در مورد قدرت افکاره. بخونین و 3 تا کلیپ زیرنویس شده رو هم تماشا کنین و ازشون استفاده کنین.
خواندن داستان کامل
وقتی شما افکار تان را تغییر می دهید در واقع شما احساسات تان را تغییر داده اید بنابراین اثرات منفی را از زندگی خود دور کرده اید. برای اینکه بتوانید ذهن خود را مدیریت کنید اول باید بتوانید افکار منفی را از ذهن تان حذف کنید. برخی از افکار مثبت و منفی که در ذهن ما وجود دارند عبارت اند از:
صحبت های اشخاص دیگر مثلا پدر و مادر شماافکاری که شما بر اساس انتظارات خود یا دیگران ساخته ایدمقایسه خود با دیگراندرس عبرت هایی که شما از تجربه های تلخی که داشته ا
اغلب مشکلات از افکار ما هستند؛ برای مثال ترس از تارکی تنها بخاطر افکار ما از تاریکی هستند! ترس از آمپول فقط به خاطر دردی است که تصورش می کنیم و در ذهن پروشش می دهیم؛ در صورتی که می توانند خیلی برایمان مفید باشد! انتخاب ها و فرصت های ما هم همین طور هستند؛ فرصت هایی که تنها به خاطر دیوار ها و موانع خیالی انتخابشان نمی کنیم. به ترس هایتان فکر کنید همگی تنها زاده ذهن شماست. اگر بتوانید افکارتان را مدیریت کنید تا بر شما غلبه نکنند پیروز خواهید شد.
✨نتیجه افکار منفی؛
اندیشه های منفی گاهی در غالب بیماری ، استرس و افسردگی هایی شدید در بدن شما نمود پیدا میکند، گاهی نمیتوان جلوی ورودی های منفی را گرفت،
شما نمیتوانید مانع مشکلات جامعه شوید.شما نمی توانید جلوی اخبار منفی رادیو و تلویزیون را بگیرید.شما نمی توانید جلوی رکود بازار را بگیرد.
اما میتوانید نسبت به آنها بیتفاوت باشید و وقتی به ذهن شما ورود پیدا می کنند اجازه ماندن را به آنها ندهید، ورودی های منفی همیشه هستند اما تا بر آنها تمرکز
البته یک چرخه هست که آنتونی رابینز به آن اشاره دارد و آن این است که احساس خوب باعث افکار خوب ، گفتار خوب باعث افکار خوب ، افکار خوب هم باعث احساس خوب و گفتار خوب میشه یعنی این سه تا هم علت هم هستند و هم معلول هم یعنی با هر سه باعث جذب انرژی مثبت میشه و برعکس. علت همه چیزها انرژی است و هر چیزی هم از انرژی تشکیل شده و انرژی های همه چیز هم متفاوت یا میتواند شبیه به هم باشد .حتی برخی معتقدند اینکه طب مدرن علت بیماری ها را میکروب و ویروس می داند باطل اس
افکار منفی
توصیف نحوه تفکر منفی بسیاری از افراد یک شیوه منفی تفکر با افکار مزاحم و مزاحم را تجربه می‌کنند , اگرچه کسانی هستند که می‌توانند به سرعت از شر آن خلاص شوند . نحوه واکنش فرد به افکار بد و مقابله با آن , شدت افکار را مشخص می‌کند . افکار بد باعث رنجش کسانی می‌شود که در آن حالت ذهنی هستند . افکار منفی کنترل‌نشده می‌تواند به راحتی به موارد جدی از سلامت روانی , روانی و حتی جسمانی منجر شود . اگر این گیرنده‌ها در تمام عصب‌های بدن جذب و احسا
هر انسان معمولی به طور متوسط روزانه ۵٠ تا ۶٠ هزار رشته فکری متناسب با شغل و مشغله هاش توی ذهنش شکل میگیره. این رشته های افکار بوجود میان و محو میشن بعضی قدرت بیشتری دارن و توی ناخودآگاه بیشتر بهشون پرداخته میشه و آدم دنبالشون میکنه. خیلی از افکار هم بوجود میان و فوری ازبین میرن چون ما دنبالشون نمی‌کنیم. اگه چنددقیقه افکاری که به ذهنتون خطور میکنن رو بنویسید بهتر متوجه منظورم میشید.
یه تفاوت اساسی که آدمای سالم با دیوانه ها دارن اینه که دیوان

این فیلمایی که مربوط به دورکاری هستن و طرف یادش میره دوربینشون خاموش کنه در نهایت لو میره با پیژامه هستن؟؟؟
شما راجع به عشق چنگیز چه فکری میکنید؟ به نظرتون من از بالا مانتو روسریم از پایین شلوار خونه ای یا کلا رسمی؟
افکار تو نو با ما در میون بذارید
*شایان ذکر است که افکار شما فاقد هیچگونه اعتبار هست
چه خوب بود اگر همه چیز رو میشد نوشت . اگر میتوانستم افکار خودم را به دیگری بفهمانم میتوانستم بگویم . نه یک احساساتی هست.. یک چیزهایی هست که نه میشود به دیگری فهماند.. نه میشود گفت .. ادم را مسخره میکنند....هر کس مطابق افکار خود دیگری را قضاوت میکند.زبان آدمیزاد مثل خود او ناقص و ناتوان است
-صادق هدایت
ذهن شما مانند اقیانوس است.
گاهی پرخروش و گاهی آرامگاهی بی وقفه از فکری
به فکر دیگر می رود و گاهی افکار آهسته تر حرکت می کنند و فاصله ای میان
آنها می افتد.
مایندفولنس به دنبال تغییر سرعت بروز افکار نیست بلکه در
درجه اول به دنبال اینست که متوجه افکار ایجاد شده در ذهن خود باشید.
با یک
قدم فاصله گرفتن از افکار می توانید بر فراز امواج اقیانوس ذهنتان شناور
بمانید.
امواج همچنان وجود دارند. اما شما بهتر می توانید نمایش آنها را
تماشا کنید و اجازه
در دنیایی زیستن که وخامت درد و زخم  هر روز بیشتر از دیروز  بر انسان می افزاید و زندگی انسان را لکه دار می کند . انسانهایی متفاوت با افکار متفاوت پیر جوان دوست همسایه حراف دزد و.....
ادمها حیات خوش را از انسانها  سلب می کنند . 
برای زیستن و خوش بودن باید بهترین راه را منتخب نمود . و با مزاج و افکار آنها ساخت 
بهترین رابطه این نیست که اشخاص بی عیب و نقص را گرد هم آورد . بلکه ان است که هر فرد باید بیاموزد که با معایب و افکار دیگران انان  را بپذیرد و تح
در دنیایی زیستن که وخامت درد و زخم  هر روز بیشتر از دیروز  بر انسان می افزاید و زندگی انسان را لکه دار می کند . انسانهایی متفاوت با افکار متفاوت پیر جوان دوست همسایه حراف دزد و.....
ادمها حیات خوش را از انسانها  سلب می کنند . 
برای زیستن و خوش بودن باید بهترین بود و بهترین راه را منتخب نمود . و با مزاج و افکار آنها ساخت 
بهترین رابطه این نیست که اشخاص بی عیب و نقص را گرد هم آورد . بلکه ان است که هر فرد باید بیاموزد که با معایب و افکار دیگران انان  ر
شب بود.حداقل به قدری که چراغ ها را روشن کنند.من در شهر خودم نبودم.حس عجیبی بود.تنها روی سنگ‌ها،کنار شورابیل نشسته بودم.به آدم هایی فکر می‌کردم که قبل از من آن‌جا نشسته بودند و فکر می‌کردند.یا افکاری که از ذهن‌شان می‌گذشت.به همه چیز فکر می‌کردم.به هیچ چیز.فکر کردم که فکر ها کجا می‌روند؟یعنی می‌شود شورابیل را که بگردی،کلی فکر درش پیدا کنی؟افکار فلانی و فلانی و فلانی.یا من که از این‌جا بروم،فکر هایم می‌مانند توی آب؟گم می‌شوند؟نکند سردشا
۱- تعریف و معین کردن افکار منفی افکار منفی که به ذهن شما می رسند ممکن است از این دست باشند: ” نمی توانم آن کار را انجام بدهم “،” مطمئن هستم که شکست می خورم “، ” هیچ کس نمی خواهد به حرف های من گوش بدهد “. این صداهای منفی بدبینانه و بی فایده هستند و شما را از دست یابی به اعتماد به نفس و تقویت آن باز می دارند.
۲- اهداف منفی تان را به اهداف مثبت تبدیل کنید. همزمان که به افکار منفی تان توجه می کنید؛ آنها را به اندیشه های مثبت تبدیل کنید. افکار مثبت از ا
بسم الله الرحمن الرحیم
تا ب حال ب غاسق اذا وقب فکر کردی؟؟
روزی ک مردم درحال یادگیری بودن افکار داشت روشن روشن ترمیشد عده ای فکرشان روشن شد اما همه نه!
افکار خاموش بودند و بعضی نیمه روشن! 
آن ۲ گروه غافل از این که خطر در کمین هست عده ای در حال خوش گذرانی پ عده ای دیگه درحال تفکر و عمل بودند تنها روشن فکران بودند که از این خطر با خبر بودند اما چجوری باید به بقیه میگفتن !
کسایی که نه دل میداند نه گوش!
یکی از آنها گفت: وای برآنها که غافلند از خطر پیش رو
افکار مثبت ومنفیسلام دوستان این واضح است که شما افکار مثبتتان را دوست دارید ومیخواهیدکه هر لحظه زندگیتان را بهتر کنیدولی‌با افکار منفی چه برخوردی کنیم افکاری که مدام سد راهمان می شوند و حتی در کوچکترین مسائل خو دشان را نشان میدهند.شما میخواهید کاری را شروع کنید وزمزمه های منفی شروع میشوند من که نمیتوانم اصلا فایده اینکار چیست وهزاران فکر منفی دیگر.از خیابان رد میشوید فقیری را میبینید جلو می روید تا در دستانش پولی بزارید زمزمه منفی شروع م
در وسعت بوم افکار کدامتان شوربومی که تنها کهنه‌درختی که ریشه‌اش با جهل آب داده‌شد و میوه‌اش که بی‌میوه بود برچشمه‌های جوشان یله داده و مستور کرده؟!
هرآیینه از شما اندیشه‌تان از اندیشه تهی شد که درنگ در آن راه نیابد که آن علتِ علت فکرتان بود.
تاریخی که برگ‌هایش درمیان طوفان به تاراج رفته‌است روزی به دفتر برمیگردد و آنگاه آِیندگان با هُردود قضاوتمان میکنند، از بر نادانی‌مان!
ترس بود که افسارش گردن همگان گرفت و فشرد که نفهمند که نفهمید
در وسعت بوم افکار کدامتان شوربومی که تنها کهنه‌درختی که ریشه‌اش با جهل آب داده‌شد و میوه‌اش که بی‌میوه بود برچشمه‌های جوشان یله داده و مستور کرده؟!
هرآیینه از شما اندیشه‌تان از اندیشه تهی شد که درنگ در آن راه نیابد که آن علتِ علت فکرتان بود.
تاریخی که برگ‌هایش درمیان طوفان به تاراج رفته‌است روزی به دفتر برمیگردد و آنگاه آِیندگان با هُردود قضاوتمان میکنند، از بر نادانی‌مان!
رونق دادن به کسب و کار
باور محدود کننده همان افکار تکراری است که باعث می شود ما به خواسته هایمان نرسیم، به عبارتی خواسته را جذب نکنیم.

⛔️ باورهای منفی سبب بوجود آمدن افکار منفی می شوند.

➖ افکار منفی سبب بوجود آمدن احساس منفی می گردند و احساس منفی سبب بوجود آمدن ارتعاش منفی می شود که همه این ها سبب می شود ما به خواسته های خود نرسیم.      

پس تمام تلاش را باید بکنیم تا افکار محدود کننده را از بین ببریم.

https://inoti98.blog.ir

بدون سختی و شکست
این روزها پس از اعزام #ناو_جنگی ایالات متحده آمریکا و لفاظی مقامات این کشور سوال پرتکرارِ بسیاری در افکار عمومی ما این است که آیا #جنگ خواهد شد؟ برخی از سر ترس و برخی از کنجکاوی میپرسند؛ این داستان به کجا ختم میگردد؟
با عرض پوزش، باید به عرض رساند آنهایی که از جنگ محتمل می پرسند فرسنگ ها از #قافله عقب و بی خبر از قیل و قال دنیایند.
جنگ مدتهاست آغاز شده است.  #میدان_جنگ در فضای رسانه ای و مدیریت افکار عمومی ایرانیان است. پیش از شلیک گلوله و موشک ب
تحقیق افکار و احوالات امین الدوله
دانلود تحقیق کارشناسی ارشد رشته تاریخ با موضوع افکار و احوالات امین الدوله، در قالب فایل word و در حجم 207 صفحه. مهمترین موفقیت امین الدوله در طول دوران صدارتش تشویقی بود که از دانش آموزان می کرد و مدارس ابتدایی را به شیوه اروپایی در ...
این تفکرات از نظر شما و یا هر کس دیگری قطعا وحشیانه است. گاهی که با خودم خلوت می کردم، از خودم بابت این تفکرات گاه گاهی خجالت می کشیدم؛ مثلا من خودم را آزاد اندیش می دانستم و خودم را نباید در قید و بند تحجر و افکار متحجرانه قرار بدهم. اما چه می شود کرد که در این زمانه آدم های زیادی دیدیم و البته خواهیم دید که ژست روشنفکری به خود می گیرند و جز افکار شیطانی و وحشیانه و یا حیوانی چیزی در بساط ندارند اما چون این افکار را با شکل و شمایل فلسفه و شبه آن م
وقتی به تو اجازه می‌دهند بلندبلند فکر کنی و افکارت را با دیگران در میان بگذاری و به بخشی از زندگی آن‌ها تبدیل کنی، و وقتی می‌بینی برای دیدن و شنیده شدن این حرف‌ها، مخاطبانی آگاه وجود دارد که بعد از مدتی همراه افکار تو خواهند شد، به خودت می‌آیی و می‌بینی کیفیت افکار تو و به دنبال آن، کیفیت رفتار و عملکردت چقدر تغییر پیدا می‌کند.
ادامه مطلب
وهابیت موریانه ای که به جان اسلام افتاد
افکار پوچ وپوسیده ای که در قرن هشتم توسط ابن تیمیه مطرح شد ولی این افکر باطل بلای جان اسلام ومسلمین شد ودر قر ن دوازده توسط محمد عبد الوهاب زنده شد وبا قدرت گرفتن حرم مظلوم ائمه بقیع وسایر بزرگان تخریب شد
چه خونها که ریخته  شد وچه ظلمها که به مظلومین شد
نتیجه آن افکار غلط وکج اندیشی ونفهمیدن درست دین امروز داعش را به وجود آورد و....
در سال 1344یعنی 96سال قبل این جنایت اتفاق افتاد .
بسم اللهیکم دیر شده برای شروع وبلاگ نویسی...ولی می‌گویند هر وقت ماهی رو از آب بگیرید تازست!نوشتن مهمه!چرا که مکتوب کردن افکار و تجربیات چند خاصیت داره:*اولا-نوشتن باعث می‌شود که افکار و تجربیات از چند فیلتر عبور کنند و اصلاح بشنود! و همچنین در غالب واژه ها عینیت پیدا کنن.*دوما-اگر گذشتگان مکتوب نمیکردند افکار, تجربیات و زیسته هایشان را چیزی به ما نمی‌رسید! و باید چرخ را از اول اختراع میکردیم.*سوما-باید زکات تجربیات شیرین و دلچسب حضور خدا ر
رون تی بک بنیانگذار شناخت درمانیست.اساس و پایه شناخت درمانی بر مفهوم افکارناسازگارانه و نگرشها و فرضهای اشتباه بنا شده است که به این افکار و نگرشهای اشتباه خطای شناختی میگویند. در واقع کار یک شناخت درمانگر به مراجع خود این است که به او کمک کند افکار اشتباه و خطاهای شناختی خودش نسبت به پدیده های بیرونی را بازبینی و اصلاح نماید.
همه ما الگوهای ذهنی ثابتی داریم که در هسته فکری ما نقش بسته است. با هر اتفاق بیرونی این الگوهای ذهنی با پیامهایی ک

این سوالی است که مخلوقی چون ادمی در هر زمان و مکان برای پاسخ یافتن
همه نوع تلاشی را بکار گرفته تا بیش از پیش بتواند بر فهم خود بیافزاید
تلاش های ادمی از افکار شخصی و تعقل فردی شروع و شاید با مشورت هایش جمعی نیز نتیجه دهد
یکی از دستاورد های این افکار و اندیشه ها: دین را پایه گذلری کرده است
در ادامه بیشتر توضیح میدهیم که دین چیست و چرا در این سوال و پاسخش دخیل گشته است

داشتم یه متن بلند بالا می نوشتم و تقریبا هم دیگه آخراش بود. یه فکری مثل برق از ذهنم گذشت که اگه یهو برقا بره، همه‌ی متن می پره! برقا نرفت ولی این فکر همانا و خاموش شدن مانیتور همان :/
هیچی دست از پا درازتر نشستم خیره شدم به صفحه مانیتور :(
+ چی بگم دیگه! بیان نمیذاره آدم دست و دلش به نوشتنم بره. حتی میهن بلاگِ به اون سادگی هم این امکان رو داره که اگه در حین نوشتن اتفاقی بیفته، متنت چند دقیقه به چند دقیقه خود به خود ذخیره می شه! بیان یه اینم نداره :/
+ ب
فکر، روحیه می‌سازه و روحیه، فکر.
فکرای خوب روحیه خوب میسازن وفکرای بد روحیه ی بد. وقتی اولین فکر توی ذهن تشکیل میشه اگه این فکر رو مثبت فرض کنیم روحیه خوب اول رو می‌سازه و روحیه خوب اول فکر خوب دوم و فکر خوب دوم روحیه خوب دوم و این به صورت زنجیره ای از  افکار ادامه پیدا میکنه. در پایان روحیه ما شاد و عالی میشه و برعکس اگه این زنجیره با افکار منفی تشکیل بشه پس از مدتی ما با روحیه ای ضعیف و در دراز مدت با شخصی افسرده و ناامید روبرو میشیم. 
نکته قاب
_ این ظلمات دنیا را مشاهده می‌کنید که قدرت مادی چه گرد و غباری امروز در دنیا برپا کرده؟ عربده می‌کشند و تصمیم‌گیری می‌کنند و چه بسیار انسانهایی که در این راهها گمراه می‌شوند. پس باید مواظب بود! چقدر انسان امروز در دنیا حقانیت راههای استکباری را در دلش قبول دارد؟ همین که می‌گویند افکار عمومی غرب اینگونه گفت همین تلاشی که می‌کنند تا افکار عمومی غرب را علیه یک مفهومی و یک حقیقتی برانگیزد این برای چیست؟ 
ادامه مطلب
قدم اول کسب آگاهی می باشد؛ یعنی قبل از هر چیز باید فکرهای منفی را شناسایی کنید و تلاش کنید مثبت فکر کنید.
البته یادتان نرود این کار ابتدا خیلی سخت است و نباید ناامید شوید.
ولی وقتی راهش را پیدا کنید، براحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.
در نتیجه اگر سال‌هاست با افکار منفی زندگی کرده‌اید، انتظار نداشته باشید طی یک شب از شر آنها رها شوید، زیرا این افکار به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود که باید با شناخت دقیق با آنها روبه‌رو شوید.

ادامه مطلب
چگونه افکار منفی و خودشکن را از بین ببریم؟
چگونه می توانیم افکار و رفتارهای خودشکن را پشت سر بگذاریم؟
اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که مدام افکار و رفتارهای خودشکن را در ذهن خود می پرورانند، درک دلیل اصلی ریشه این افکار و رفتارها برایتان بسیار مهم خواهد بود.
خود رفتارهای خودشکن انقدرها قوی نیستند که نتوانید بر آنها غلبه کنید. در واقع درک موقعیت خود در زندگی و چالش های گذشته باعث ایجاد چنین مارپیچی از الگوهای خودشکن خواهد شد که می تواند
باور محدود کننده همان افکار تکراری است که باعث می شود ما به خواسته هایمان نرسیم، به عبارتی خواسته را جذب نکنیم.
⛔️ باورهای منفی سبب بوجود آمدن افکار منفی می شوند.
➖ افکار منفی سبب بوجود آمدن احساس منفی می گردند و احساس منفی سبب بوجود آمدن ارتعاش منفی می شود که همه این ها سبب می شود ما به خواسته های خود نرسیم.      
پس تمام تلاش را باید بکنیم تا افکار محدود کننده را از بین ببریم.
https://inoti137.blog.ir

بدون سختی و شکست، موفقیت به دست نمی‌آید. 
اجازه

امام على «علیه السلام» : صوَابُ‏ الرَّأْیِ بِإِجَالَةِ الْأَفْکَار ترجمه: درستی اندیشه در گرو جَوَلان دادن تفکرات است. 

توضیح و بیان استاد فلاح شیروانی:
      فکرها را جَوَلان بدهید.
جولان افکار یعنی چه؟ -یعنی میدان را به دست افکار بدهید، مثل اینکه چه چیزی در زندگی شما بیشتر دارد کار می کند؟
می گوییم هیجان. این درست نیست و صواب الرأی اینگونه به دست نمی آید.
باید میدان بدهید تا افکار در ذهن شما جولان بدهد.

یک برداشت دیگر این است که یک نگا
همش باخودم میگم چقدر یک ادم میتونه کوته فکرباشه چقدر
احمق و روان پریش باشه.افکار قدیمی داشته باشه با تفکرات فوق
مسخره و حال بهم بزن...
اذیت میشم وقتی میبینم که تو قرن۲۰۱۹ هنوز میگن مرد هرکاری کنه مرده
ولی اگه یک زن یک کار اشتباهی کنه خرابه..واقعا هنگ میکنم وقتی یککک
زن همچین حرفیو میزنه و ازبابتش نمیترسه که امکانش هست گردونه 
روزگار روزی به سمت خودش،خواهرش،دخترش ووو... بچرخه
واقعا اینطور ادم ها اونروز عکس العملشون چیه ؟
دوست دارم قیافه این،م
my words fly up. my thoughts remain: words without thoughts never to heaven go.

hamlet
Shakespeare

بدون کلمات افکار ما به وجود نمیان. با این حال این افکار هست که باقی میمونه و معنایی داره. و کلمات بدون افکار هیچ اتفاقی براش نمیافته و فقط در حد همون کلمه باقی میمونه و این افکار هست که باقی میمونه. و به قول شکسپیر کلمات بدون افکار هرگز به بهشت نمیرن. 

اینقدر دوست دارم از شکسپیر بخونم که نگو. پولدار شدم میخواستم کتاب بخیرم البته تا چند روز آینده احتمالا. بعد دیروز داشتم کتابهارو نگاه

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، ترویج مهدویت هم در دستور کار بوده چنان که در کتاب درسی مدارس و دانشگاه ها مباحث مهدوی طرح شده و همین سبب گشته تا شناخت مردم از امام عصر(عج)، مهدویت و انتظار افزایش بیابد. 
تا ظهور صغری در افکار رخ ندهد ظهور کبری واقع نمی شود 
همچنین حجت الاسلام «عباس خادمیان» درباره برکات مهدوی انقلاب اسلامی، گفت: یکی از بزرگترین خدمات انقلاب اسلامی در این باره، آن است که زمینه غفلت و انحراف را در افکار عامه مردم و اندیشمندان
خب عزیزم معلومه که گاهی کم میاری، انرژی های منفی به سمتت هجوم میارن، ولی باید بخودت مسلط باشی. باید آهسته و پیوسته سبک زندگیت رو عوض کنی. هر چی باشه سی و چند سال با این افکار زندگی کردی پس نمی تونی چند روزه از دستشون رها بشی؛ پس بخودت مسلط باش، قدرت کنترل افکار و اخلاق خودت را داشته باشی. نباید عصبانی بشی، نباید اجازه بدی کسی کنترل رفتارت را بدست بگیره. 
من موفق میشم، من قدرت برترم، خدا در وجود من جریان داره، خدا پیشاپیش من گام بر می داره و مسیر
پرسشنامه بازداری خرس سفید فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: docxتعداد صفحات: 2حجم فایل: 11 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان
توضیحات:پرسشنامه استاندارد بازداری خرس سفید، در قالب word و در 2 صفحه به همراه راهنمای نحوه نمره گذاری، روایی و پایایی و منبع مورد استفاده.به منظور کنترل افکار و رفتارها اغلب مردم سعی می کنند افکار ناخوشایند را بازداری کنند. به عنوان مثال کسانی که رژیم غذایی می­گیرند، ممکن است از فکر کردن در مورد غذاهای مضر پرهیز کند؛ شخصی که
تفکر مثبت راز زندگی خوب 
1 -افکار و اهدافی که در ذهن داری را مرتب و پی‏درپی مرور کن. 2- مرور افکار و تصور رسیدن به خواسته‏هایت،
باعث هموار شدن راه برای رسیدن به آنها می‏گردد. 3- خودت را در وفور نعمت ببین تا آن
را جذب کنی.4-قانون جذب می‏گوید، به هر چیزی که فکر کنی دست خواهی یافت. پس اگر خواهان
وفور نعمت در زندگی خود هستی، به آن 5- فکر کن و خودت را در حالی تصور کن که تمام نعمات
الهی و هر چه که خواسته‏ی توست، از آن تو شده‏اند. 6- به جای موضوعات بد، هم
بازخوردی برای مطلب «جمله‌ای هولناک!»
پس از انتشار پست «جمله‌ای هولناک» در تاریخ ۶ اردیبهشت ۹۸، خانم «طیبه نوحی»، استاد دانشگاه، مطلبی در آن‌باره نوشته‌اند، که با تشکر از ایشان، می‌خوانیم:«تاثیر کلمات، بر روح و روان خود و دیگران، مسئله‌ای است که علم آن را اثبات کرد‌ه است. جملات به کار برده در طی شبانه‌روز، بار منفی یا مثبت را منتقل می‌کنند، چنان‌که شما استاد نکته‌سنج، یکی از این جمله‌ها را بیان کرده‌اید. افکار منفی، ناخودآگاه، به ا
بِسۡمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحۡمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ
گزارش کتاب: وهابیت ؛ تاریخ و افکارنویسنده: محسن عبد الملکی
ناشر: قم، موسسه دار الاعلام لمدرسة اهل البیت علیهم السلام
تدوین: سیدلیاقتعلی کاظمی
دیباچه:
موسسه دار الاعلام لمدرسة اهل البیت علیهم السلام با اشراف حضرت آیة الله العظمیٰ مکارم شیرازی۔دام ظله العوارف۔ با هدف سلفی پژوهی و وهابیت شناسی و نقد آرا و افکار آنها در سال ۱۳۸۹ش تاسیس شد و با برگزاری دورهٔ آموزشی پژوهشی جریان شناسی سلفی گری و نقد وهاب
وقتی گرفتار احساسات وسواسی و افکار کهنه می شوی، ذهنت آشفته می شود و هیچ تصویر روشنی از واقعیت نمی بینی. منظورم از افکار کهنه و احساسات وسواسی چیست؟ احساسات وسواسی همان استرس همیشگی ات است، یا احساس درماندگی و سرخوردگی، تنفر و تمام احساسات منفی که ذهنت را آشفته و بدنت را بیمار می کند.
موضوع جدی است
در اینجا از قانون جذب حرف نمیزنم، از رسیدن به امیال و آرزو های کودکانه ات حرف نمیزنم، موضوع سلامت عقل و روانت است. کسی که به خواب می رود معمولا اطل
در این قسمت قصد داریم ساختار ذهن و افکار انسان ها را از نظر قانون جذب کائنات بررسی کنیم . ذهن انسان از سلول های نورونی تشکیل شده است. این سلول ها به گونه ای ساخته شده اند که همیشه و در همه زمان به جز خواب در حال تولید انرژی و ارتعاش هستند. افکاری که درون ذهنتان می آید همان انرژی و ارتعاش هایی هستند که این سلول ها تولید می‌کنند .
فقط در بیداری انسان این انرژی تولید می شود یعنی شما هر وقت بیدار باشید در حال فرستادن انرژی و ارتعاش هستید و تنها زمانی
سلام وقت تون بخیر
از زمانی که یادم میاد یه مشکلی داشتم اینکه زیاد با خودم حرف میزنم توی ذهنم و خیلی فکر میکنم و همه ش از درون با خودم در جنگم و توی ذهنم هر ثانیه و هر دقیقه با خودم راجع به هر چیزی که فکرش رو بکنین حرف میزنم.
راهکار های زیادی رو امتحان کردم، مغزم روی یه چیز قفل میشه و همون جا میمونه و مدام همون جاست، درس که اصلا نمیتونم بخونم، کار اصلا، ورزش رو ول کردم، هر چی این افکار بیشتر باشه خودارضایی هم بیشتر میشه و افکار خیالی هم بیشتر میشه
فکر می‌کنم خیلی از دعواها و بگو مگو های زناشویی، در اثر درست حرف نزدن و عدم مهارت در بیان کردن افکار و عدم مهارت در درست شنیدن حرف‌هاست. یه وقتایی هر چیزی که یکی از زوجین میگه رو طرف مقابل اصلا نمی‌شنوه. چون مهارت درست شنیدن نداره. چون وقتی حرفی رو می‌شنوه با چهارچوب ها و جبهه‌گیری های ذهنی خودش می‌شنوه، با تاثیر پذیری از مشکلاتی که ممکنه در کودکی و یا حتی سال‌های قبل تر در زندگی‌ش رخ داده ... تفکراتی که مثل یک حصار افکار فعلی فرد رو در بر گ

قدم اول کسب آگاهی می باشد؛ یعنی قبل از هر چیز باید فکرهای منفی را شناسایی کنید و تلاش کنید مثبت فکر کنید.
البته یادتان نرود این کار ابتدا خیلی سخت است و نباید ناامید شوید.
ولی وقتی راهش را پیدا کنید، براحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.
در نتیجه اگر سال‌هاست با افکار منفی زندگی کرده‌اید، انتظار نداشته باشید طی یک شب از شر آنها رها شوید، زیرا این افکار به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود که باید با شناخت دقیق با آنها روبه‌رو شوید.
برای مثال اگ

میدونم خیلی حرفه ای کشیدم لازم به تشویق شما نیست
ولی اون موقعی که داشتم میکشیدمش بی هدف مداد دستم بود و ذهنم پر از فکر و فکر و فکر بود ...یهو به خودم اومدم با این منظره مواجه شدم:/
منی که تو طراحی مهارت داشتم ولی اینجوری کشیدمش !
ببینید قدرت ذهن چه میکنه ' افکار منفی چقدر میتونن کنترل اعمال مارو در دست بگیرند:/
 این نقاشی داره با آدم حرف میزنه 
خیلی از افکار ذهن ما شبیه این نقاشی منه 
افکاری که هیچ رنگ و بویی از تصویر واقعی زندگی ندارند! اونا فق

میدونم خیلی حرفه ای کشیدم لازم به تشویق شما نیست

ولی اون موقعی که داشتم میکشیدمش بی هدف مداد دستم بود و ذهنم پر از فکر و فکر و فکر بود ...یهو به خودم اومدم با این منظره مواجه شدم:/

منی که تو طراحی مهارت داشتم ولی اینجوری کشیدمش !

ببینید قدرت ذهن چه میکنه ' افکار منفی چقدر میتونن کنترل اعمال مارو در دست بگیرند:/
 این نقاشی داره با آدم حرف میزنه 

خیلی از افکار ذهن ما شبیه این نقاشی منه 

افکاری که هیچ رنگ و بویی از تصویر واقعی زندگی ندار
افکار مثبت را با اهداف خود سازگار نگه دارید و ذهن خود را در مورد هر آنچه می خواهید انجام دهید و شخصی را که می خواهید باشید، بسازید.

در اینجا پنج ایده وجود دارد که می توانید از آنها برای کمک به شما در مثبت ماندن و خوش بینی استفاده کنید:1- خوبی ها را در هر موقعیتی پیدا کنید.اول، از قبل برطرف کنید که مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، شما اجازه نخواهید داد که شما را به سمت پایین بیاورد. شما به شکلی سازنده پاسخ خواهید داد. شما نفس عمیقی خواهید کشید، آرامش بخ
کلیدی ترین نکته مدیتیشن، تفاوت قائل شدن بین خود و افکار و احساسات است.
افکار ما صدای ذهنی ماست که دائما و دائما توی گوشمان پچ پچ می کند و احساسات ما، الگو های تکراریست که برای مدت زمان طولانی تمرین شده اند و یا در اثر واکنش های ناخودآگاه به یک محرک بیرونی ایجاد می شوند.
(به خاطر داشته باشید که چنین پچ پچی گاهی اوقات باعث می شود بترسیم و نگران شویم دلیلش این است که ما فرض می کنیم افکار ما نشان دهنده هویت ما اس
وقتی به صدای ذهن مان آگاه می شویم و ر
پاورپوینت آشنایی با اصول روابط عمومی نوین فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: PPTXتعداد صفحات: 39حجم فایل: 511قیمت: 14900 تومانبخشی از متن:توضیحات:فایل پاورپوینت آشنایی با اصول روابط عمومی نوین. این فایل در ارتباط با روابط عمومی تهیه شده است ، در حجم 39 اسلاید قابل ویرایش.بخشی از متن:افکار عمومی برای نخستین بار در قرن هجدهم میلادی معنا و مفهوم امروز خود را به دست آورد. برای نخستین بار سیسرون سیاستمدار رومی که در سال 51 قبل از میلاد مسیح در سیسیل ا
سلام
این روزها تلخم... دلگیرم، دلتنگم، دلخورم، متحیرم. آواره ام! تنهام... خسته ام. 
نمی دونم کدوماش درست تره، گاهی همش هستم و گاهی همش رو راحت ندید می گیرم و می خندم! اما راستش آروم نمیشم...
وقتی تو این حالم یا کلا مدتی نمی نویسم، یا برعکس باید بنویسم و بنویسم و بنویسم...
نوشتن باری از روی دوش افکار متراکم ذهنم برمیداره... 
مشکلی حل نمیشه، اما انگار  هر کدوم از این افکار میره سر جاش... از شلختگی ذهنم کم می‌کنه!
حالا شمایید و یک نادم که در حال نوشتن و‌
انسان چیست؟ مجموعه ای افکار و احساسات.
عده ای به تعدادی از افکار اعتقاد پیدا کرده اند و جزو هویت شان شده است، عده ای نیز به تعدادی احساسات اعتیاد یافته اند. منظورم از اعتیاد چیست؟ برای مثال احساس شهوت را در نظر بگیرید، این احساس مواد شیمیایی درون بدن تان تولید می کند و باعث احساس لذت درون بدن تان می شود، وقتی تعداد این تجربه ها زیاد شد، برای تجربه بیشتر این احساس، بی قراری می کنید و به مواد شیمیایی مرتبط با این احساسات معتاد می شوید.
خودت را ب

مهارت جرائت ورزی و اهمیت آن
جرائت ورزی یک شیوه ارتباطی است که می توان آن را آموخت و به کار بست.
مهارت جرائت ورزی فرد را قادر می سازد تا افکار، احساسات و ارزش  های خود را در باره یک موقعیت به طور آزادانه و مستقیم و با احترام به احسا سات و ارزشهای اشخاص دیگر بیان کند.
جرئت ورزی ابراز عقاید، احساسات و افکار خود به طور
ادامه مطلب
امام باقر ع فرمود هر مذهبی شمارا براهی نبرد بخدا که شیعه مانیست جز انکه خدای عزوجل را اطاعت کند شرح در زمان امام باقر ع بدعتگران و دین سازان گمراه عقایدو افکار با طلی در.میان مسلمین انتشار میدادندکه نمونه یی از انها در این زمان هم در میان عوام مسلمین دیده میشود مانند عقیده باینکه تنها قبول تشیع با محبت امیرالمومنبن ع یا امیدواری بخدا یا گریه برای امام حسین ع بدون هیچ طاعت  عبادت دی گر موجب سعادت ونجاتست امام باقر ع با یک چمله کوتاه تمام رشته
پرم از افکار منفی و مضخرف
فیلمی ک میبینم هم بی تاثیر نیست
همه پوچی دنیارو جلوی چشمم چند برابر کرده
و اون بعد خفته وجودمو فعال
جدا از همه چیز حالم خوب نیست
حس میکنم به یه روانشناس نیاز دارم
اسم این حالاتمو چیزی جز افسردگی نمیتونم بذارم
زندگی من ماه هاست که راکد مونده
نزدیک یک سال میشه ک امید خاصی تو زندگیم جوونه نزده!
شبیه مردن میمونه... این ک حتا انتظار داشتن عشق رو نمیکشم و چیزی ب این اسم تو آیندم تصور نمیکنم!
انگاری ک همه احساسات و رویاهای دخت
این فیلم در خصوص یک مامور اف بی ای است که بصورت نفوذی وارد گروه راست افراطی در آمریکا میگردد که افراد این گروه دارای افکار بشدت فاشیسمی بوده و متعقد هستند که نژاد سفید آریایی مثل نازیسیم و افکار هیتلر می بایست در آمریکا به اجرا درآید و درصدد تخریب و نابودی اهدافی هستند که .....
    شاید برایتان پیش آمده باشد که افکاری مزاحم به ذهنتان هجوم آورده باشد، مضطرب و مشوشتان بکند و توانایی کار کردن را از شما سلب بکند به راحتی از این احساسات نگذرید، در پی درمانش باشد تا زندگیتان را مختل نکند.             یادم هست و قتی کودک بودم با وجود اینکه در مورد درس و مدرسه اندکی مضطرب میشدم مشکل دیگری نداشتم . در دوره دبیرستان هم به غیر از اول دبیرستان بقیه سال ها با خوبی و خوشی گذشت بدون آنکه مضطرب شوم یا برای رفتن سر امتحان غش کنم! تا دو

خودکشی | مرجع دانلود پاورپوینت
I:\خودکشی\عکسهای خودکشی\Safe6346662711750[1].jpg ... در نمایش آنلاین پاورپوینت، ممکن است بعضی علائم، اعداد و حتی فونت‌ها به ... دانلود رایگان پاورپوینت‌.

خودکشی | مرجع دانلود پاورپوینت
خودکشی تلاشی آگاهانه به منظور خاتمه دادن به زندگی شخص توسط خودش می باشد که ممکن است این تلاش به اقدام تبدیل گردد یا فقط به شکل احساسی در فرد بماند.

پاورپوینت-خودکشی-از-دیدگاه-روانپزشکی 
خودکشی دارای یک پیوستار(طیف) است. این پیوستار
شما فکر‌کن یه آدمی مثل الکساندر مک کویین یه روز صبح از خواب پا میشه با اون حجم از  خلاقیت با خودش فکر می‌کنه که من دیگه چیزی ندارم به این دنیا عرضه کنم و ماجرا را تموم می‌کنه. ‌می‌خوام بگم افکار و ذهن انسان واقعا چیز عجیبیه!
امروزه راه‌های زیادی برای درمان وسواس وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. وسواس تمام جنبه‌های زندگی فرد مبتلا و روابطش با اطرافیان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در وسواس فکری عملی گاه زندگی اجتماعی و فردی مختل می‌شود. رفتارهای وسواس گونه فرد را از پیشرفت در زندگی باز می‌دارند. همچنین افکار منفی و وسواسی در مورد امور خود شخص را آزار می‌دهد و دائما او را دچار اضطراب و استرس می‌کند. اختلال وسواس اگر به موقع درمان نشود، تا سال‌های
این بحث رو خیلی وقت بود که شروع کرده بودم، امّا این قسمتش مونده بود.

برای نقد درست و دقیق روشنفکران، باید با افکار آنها آشنا باشید. جریان‌های روشنفکری در ایران به دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:

1. روشنفکر غیردینی
این جریان به کلّی مخالف دین است و آن را نامعقول و غیرعلمی و ... می‌داند.

2. روشنفکر دینی
این جریان، با دین مشکلی ندارد امّا سعی می‌کند دین را طبق علوم و فلسفه‌ی غرب تفسیر کند. از جمله دسته‌هایی که ذیل این گروه قرار می‌گیرند:
الف) جری
آیا می دانید چه نوع رفتار هایی نشان دهنده وجود سندروم یا اختلال وسواس در افراد است؟ و آیا می دانید وجود این رفتار ها چه تاثیری در زندگی شخصی و زناشویی افراد دارد؟ افراد مبتلا به اختلال وسواس به طور معمول از افکار مزاحم، آزار دهنده و تکرار شونده برخوردار هستند که نتیجه آن انجام اعمال و رفتار هاییست که از حوزه اختیار آن ها خارج است. در این مطلب درباره علائم سندروم وسواس، پیامد ها و راه حل های بهبود زندگی در ازدواج با افراد وسواسی توضیحاتی ارائ

جزء معدود کشورهای اسلامی هستیم که
از سطح امنیت بالایی برخورداریم نه جنگ داخلی ، نه
جنگ فرقه ای و نه بمب گذاری .
ولی در بین مردمانی زندگی میکنیم که اغلب عامل
انتهایی هستن !!
نه در کوچه و بازار ، بلکه در ذهن خودشون بمب ترس رو
ب افکار و عقایدشون میبندن و 
ب افکار و عقاید همنوع خودشون حمله میکنن ...
متاسفانه هر دو آسیب میبینن ، فرقی نمیکنه
جمهوری اسلامی ، نظام شاهنشاهی یا هر حکومتی
تحت هر عنوانی
وقتی مردمانش نخوان ب عقاید همدیگه احترام بگذارن
از ا

جزء معدود کشورهای اسلامی هستیم که
از سطح امنیت بالایی برخورداریم نه جنگ داخلی ، نه
جنگ فرقه ای و نه بمب گذاری .
ولی در بین مردمانی زندگی میکنیم که اغلب عامل
انتحاری هستن !!
نه در کوچه و بازار ، بلکه در ذهن خودشون بمب ترس رو
ب افکار و عقایدشون میبندن و 
ب افکار و عقاید همنوع خودشون حمله میکنن ...
متاسفانه هر دو آسیب میبینن ، فرقی نمیکنه
جمهوری اسلامی ، نظام شاهنشاهی یا هر حکومتی
تحت هر عنوانی
وقتی مردمانش نخوان ب عقاید همدیگه احترام بگذارن
از ا
افکار خود را مدیریت کنید. هیچ کس نمی تواند کاملا فکر کردن را متوقف کند. این کار غیر ممکن است. اگر تلاش کنید که به چیزی فکر نکنید، تنها فکر کردن را متوقف کرده اید نه اینکه تمرکز کرده باشید! به جای آن می توانید مواردی که مانع از آن می شوند تا به یک موضوع خاص تمرکز کنید را از ذهن خود بیرون کنید
ذهن خود را مانند یک بوم خالی یا یک آسمان تاریک تصور کنید. اجازه دهید افکارتان بیایند و بروند ولی هیچ کدام از آن ها را دنبال نکنید. در نهایت مغز شما آرام می شود
⛔ سخن‌نگاشت| حرف تقی‌زاده‌ها به کرسی نخواهد نشست
رهبرانقلاب، امروز در حرم مطهر رضوی:
️ کسانی که افکار، #سبک_زندگی، روش‌های غربی و لغات غربی را به طور پیوسته در داخل تزریق و پمپاژ میکنند، در ادبیات و افکار و دانشگاه ها و مدارس ما، اینها همین تقی‌زاده‌های جدید هستند.
️ اینهایی که پشت سر سند ۲۰۳۰ می‌ایستند - #سند۲۰۳۰ یعنی برگرداندن سبک زندگی اسلامی به زندگی غربی - اینها همان تقی‌زاده‌های امروز هستند.
️ البته امروز به توفیق الهی جوان‌ها
خیلی وقته به من ثابت شده که نباید با هیچ کسی بحث کرد مخصوصا در مورد اهداف و آرزوها. چون اگر طرف مقابل آدم با درک و منطقی باشه سودی برامون نداره و اگر بی منطق باشه (اکثریت ملت) باعث تخریب میشه!
این موضوع در مورد تمام قدیمی ها صادقه! خودشون هیچ وقت رویا نداشتند و روتین بودند، چه درکی میکنند از ما و اهدافمون!؟ جز تخریب و اینکه شما جوونید و خام! همین افکار باعث شده نسل در نسل فقط دنبال استخدام و دست دولت داشته باشیم. متاسفانه دولت هم راه رو برای کسب و

فکر دیگران را براحتی بخوانید!

آیا مایلید به افکار کسی که کنار دستتان نشسته است پی ببرید؟ اگر با افراد زیادی مواجهه شده باشیم می توانیم بسیاری از افراد را حتی از نوع صحبت کردنشان نیز بشناسیم اما این شناخت در مواجهه حضوری با دانستن بسیاری از حالات اثبات شده در علم روانشناسی بهترین شناخت را نسبت به دیگران برایمان به ارمغان می اورد. اکنون با توجه به نکات ارائه شده میتوانید از روی هر یک از حالات زیر افکار آنها را بخوانید:
ادامه مطلب
کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم از تینا سیلیگ و ترجمه ی محمد رضا آل یاسین یکی از کتاب های فوق العاده در حوزه ی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی می باشد. نویسنده در این کتاب به بیان تجربیات خود که در کلاس درس اجرا کرده، می پردازد. تینا سیلیگ خود مدیر اجرایی مرکز کار آفرینی دانشگاه استنفورد است که در دوره های مختلف کلاس های خلاقیت و نوآوری تدریس می کند... 
او درباره اشخاص مختلف که در طرح های خلاقانه توانسته اند یک کار سودمند انجام دهند و همچن
تحقیق چگونه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم
تحقیق چگونه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم

دسته بندی
مقاله و تحقیق

فرمت فایل
doc

حجم فایل
17 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
10

قسمتی از متن :
اخلاق خوب یکی از عوامل موفقیت است. انسان های خشن و بد اخلاق تنها و بدون دوست می مانند. پیامبر اسلام، حضرت محمد صلی الله علیه و آله هدف از بعثت و رسالتش را تکمیل اخلاق و ارزش های انسانی می داند. اگر انتظار د
فرقی ندارد به چه دلیلی مدیتیشن می کنید، در صورتی که درست انجامش ندهید انگیزه ای برای ادامه دادنش نخواهید داشت و تجربیات ارزشمندی که حین و بعد مدیتیشن ایجاد می شود را تجربه نخواهید کرد.
سرگردان شدن در حین انجام مدیتیشن
گاهی اوقات فکر می کنی که داری مدیتیشن می کنی، اما فقط فکر می کنی و در عمل یکی از پایه ای ترین اصول مدیتیشن را رعایت نمی کنی یعنی درگیر افکار و احساسات نشدن.
فرقی ندارد چه فکری داشته باشی باید شناسایی اش کنی، به آن آگاه شده مشاهد
#برشی_از_یک_کتاب
#رمان_اجتماعی
معمولا ویژگی های هر انسان به دو چیز بستگی دارد؛ یکی آنچه در خود دارد و دیگری آنچه از دیگران می گیرد و چیزی که افراد را از یکدیگر متمایز می کند نسبت میان این دو عامل است. بعضی، و باید گفت بیشتر مردم، زحمت تفکر و تأمل و استقلال اندیشه را به خود نمی دهند و مثل چرخی هستند که در همان جهت مرسوم و معمول دور می زند. این گروه در گفتار و رفتارشان از دیگران سرمشق می گیرند و به همان راهی می روند که عادت کرده اند و آداب و سنتها به
من از میان جنگلی که سایه اش
نقش بند دریاچه آب های نقره ایی است
و از لابه لای درختان توس و قوش
که ستون های مرمرین قصر منند
قاصدکهای افکارم را
به آسمان رویاهایم خواهم فرستاد...
تا همچون ستارگان بدرخشند و
به زندگی من
روشنایی ببخشند
اندیشیدن،چراغ راه تاریکی های آدمیست.
کاش این به اصطلاح غول های تکنولوژی دنیا یک دستگاهی هم اختراع میکردند با کار کرد نگارش افکار. مثلا یک دایره قد باتری ساعت مچی میچسباندیم روی گیجگاهمان و فرت و فرت متن تایپ شده بود که از چاپگرمان تحویل میگرفتیم. آنوقت بی شک عنوان پر کار ترین نویسنده سال را من تصاحب میکردم!
#فقط حیف که حفظ امنیت و مالکیت معنوی اش خیلی سخت میشد.
خلاصه روز بیست و یکم همه ما دلمان میخواهد دست به هر کاری که میزنیم بازده خوبی داشته باشد. بارها شده است که در دل گفته ای: امیدوارم اوضاع بر وفق مراد شود یا امیدوارم که این مورد خوب از آب در بیاید. تمام این افکار، امیدواری به حاصل خوب یک وضعیت است‌☺️. اما زندگی تصادفی یا بر این اساس که دری به تخته بخورد، رخ نمیدهد.قوانین کائنات به طور صحیح و حساب شده تا دقیق ترین حد ممکن عمل میکنند. اگر خواستار نتیجه ای عالی در هر کاری که انجام میدهی هستی، پس با
همه ی ما از خانواده های متفاوتی متولد شده و بزرگ شده ایم. به جرئت می توان گفت ذات ما مشکلی ندارد این تریبت است که از ما چیزی میسازد که همین الان هستیم.
اگر قصد تغییر داری باید خودت را تربیت کنی
تمام خزعبلات ذهنت را پاک کن، ژنتیک یا محیط هیچکدام بندی نیست که بتواند در برابر اراده ی آزاد و الهی تو تاب بیاورد همه شان پاره خواهند شد اگر بخواهی و خودت را تسلیم قدرت برتر کنی.
برای تغییر یافتن نیازمندی آگاهی از شخصیت گذشته ات هستی و نیازمند تربیت کردن
چه قدر خوبه که ادم بنویسه حتی اگر مثل من مخاطب نداشنه باشه خوبیش اینه که وقتی می نویسد ذهنش را در دنیای شلوغ و نامنظم امروز ما  کمی مترکز می کند و یا وقتی که بعد از مدت ها که میاد و مطالبش را می خواند متوجه ی افکار و عقاید گذشته ی خودش میشه متوجه  پیشرفت هاش و...
یک مدتی توی قلبم بود.قلبم داغ می شد.تند و نامنظم می کوبید.بیقراری می کرد.‌استرس داشت، می ایستاد. منظم می زد. می ایستاد. منظم می زد. بعد ناگهان رفت توی سرم.تیر می کشید. درد می گرفت. مات و متحیر می شد.افکار بیهوده تخریبش می کرد.خیلی وقت است همان جا ایستاده.توی مغزم... گیج و منگ و معلق...
معصومه باقری
مداخله در خودکشی
مداخله در خودکشی بر خلاف پیشگیری از خودکشی که بیش‌تر مربوط به برنامه‌های پیشگیرانه در درازمدت است، بر مداخله مستقیم زمانی که فردی افکار خودکشی خود را اظهار ...

برنامه جامع پیشگیری و مداخله در خودکشی در محیط های دانشگاهی
May 2, 2019 - دفتر مشاوره و سالمت سازمان امور دانشجویان. 3 برنامه جامع پیشگیری و مداخله در خودکشی در محیط های دانشگاهی. پیشگفتار. در مورد اهمیت پدیده خودکشی ...

کمک به فردی که در معرض خطر خودکشی قرار دا
دارم تمام سعی‌م رو میکنم که حتی اسمش رو هم سرچ نکنم و افسار افکار و احساسات‌م رو ندم دستش. به هرحال همیشه باید برای بدترین چیزها آماده بود.انتظارِ کشنده‌ای‌یه رو دارم تجربه میکنم.میدونم آخرش هم چیزی میشه که تو میخوای اما کمکم کن. خیلی.
گاهی افکار منفی بزرگترین دشمن افراد است.افکار بد ومنفی می تواند انسان رابه طرف افسردگی بکشاند.بنابراین هرگاه احساس افسردگی کردید حواس خودرا به موضوعی دیگر معطوف کنید.مثلا به پیاده روی بروید یا کتاب بخوانید،جدول حل کنید.درحقیقت کاری انجام دهید که ذهنتان را از ترس هاونگرانی ها به موضوع دیگری جلب شود.موارد متفاوتی وجوددارد که می تواند ما را گرفتار این بیماری ویران کننده کند،اما روش هایی برای مهار آن نیز وجوددارد که می توانیم با استفاده از آ
دارم سعی میکنم به فکرام نظم بدم جمع و جورشون کنم مرتب بزارمشون یه گوشه و هر وقت خواستم برم سراغشون
در هم بودنشون انقدر بوده که از خوابم پرونده
حالا هر چی میچینم میبینم خرابتر شده دارم در دریای افکار مختلف بی سر و سامون غرق میشم
هیچی سر جاش نیست از عاقبت فکر کردن میترسم
شب بخیر
ترس از شکست می تواند فشار مضاعفی را در هر نلاشی که می کنیم و یا هر تصمیمی که می گیریم بر ما تحمیل نماید. گاهی این ترس می تواند بعنوان محرکی برای موفقیت باشد ولی در بعضی موارد نیز می تواند ما را از پای در آورد و یا از دستیابی به اهدافمان بازدارد.
اغلب زمان هایی که فرصتی بزرگ برایمان پیش می آید، این ترس قوی تر خواهد بود، طوریکه ما را وحشت زده می کند و دائم به اینکه ما برای چنین چیزی به اندازه  کافی خوب نیستیم و اگر شکست بخوریم به نظر احمق خواهیم رس
فکر را پَر بدهیدو نترسید که از سقف عقیده برود بالاترفکر باید بپردبرسد تا سر کوه تردیدو ببیند که میان افق باورهاکفر و ایمان چه به هم نزدیکند"فکر اگر پَر بکشد"جای این توپ و تفنگ، اینهمه جنگسینه ها دشت محبت گردددستها مزرع گلهای قشنگ"فکر اگر پر بکشد"هیچکس کافر و ننگ و نجس و مشرک نیستهمه پاکیم و رها...
نیما یوشیج

عبادت
 وقتى روى نفس تأثیر مطلوب مى گذارد که با حضور قلب انجام گیرد. 
حضور قلب نیز با پراکندگى افکار میسر نیست.
 به این لحاظ فکر جمع، شرطى بسیار مهم و اساسى براى حضور قلب مى باشد. 
از طرف دیگر یکى از آثار عبادت صحیح
، رفع پراکندگى افکار و جمع شدن فکر است.
 بنا بر این فکر جمع، از یک سو شرط حضور قلب و از سوى دیگر نتیجه ى آن است.
راه هایى که از سوى بزرگان براى جمع شدن فکر پیشنهاد شده است عمدتا به منظور تحصیل شرط حضور قلب مى
 باشد و الاّ به خودى خود ق
طوفان فکری یا بارش فکری (به انگلیسی: Brainstorming) یک تکنیک خلاقیت فردی یا گروهی است که در طی آن، با جمع‌آوری فهرستی از ایده‌ها که خودبه‌خود توسط اعضا تولید می‌شود، برای رسیدن به یک جمع‌بندی در مورد یک مسئله تلاش می‌شود.
ادامه مطلب
گاهی به آنچه نباید، فکر می‌کنم.دلیلی منطقی برایش ندارم. ناخودآگاه ذهنم جایی می‌رود که نباید. و وقتی رفت، مرا هم با خود می‌برد و غرق می‌کند.
ناخودآگاهی که، عوامل و اتفاقات بیرونی تاثیر بسیاری بر آن دارند.دور شدن از آن فکرهای نبایدی، سخت است، اما شدنی و بایدی است.
خودِآگاهم خیلی باید تلاش کند تا موفق شود برای مدیریت افکار.
خب خداروشکر موج افکار منفی و نابود کننده با اندک تلفات و تخریب تموم شد امشب...به حدی حالم بد بود این چند روز اخیر که واقعا در وصف نمیگنجه...
واقعا انگار یکی مغزمو گرفته بود تو دستش و با تمام قدرت داشت لهش میکرد...
قشنگ حس میکنم بدترین ورژن شخصیتم این طور وقتا میاد بالا...
قصد داشتم بار آخری که آمد رشت دعوتش کنم تا یک بار دیگر همدیگر را مزه کنیم. اما همزمان با او، کرونا هم به شهرمان رسید. حتی ملاقات عادی هم معقول نبود. من حرفی نزدم. او هم ظاهرا تمایلی نداشت. دو ماه از روزهایی که این افکار توی سرم بودند می‌گذرند. حالا خودم مطمئنم نیستم که دلم بخواد یک بار دیگر کنار هم بیدار شویم.
بسم الله الرحمن الرحیم
پیشنهاد علامه طباطبایی برای نفی خواطر و تمرکز بر یک موضوعی:یکی جای آرام و ساکت بدون نور و صدای مزاحم رو انتخاب میکنی و میشینی به طوری که مشغول چیزی نباشی. بعد به یک موضوعی که دوست داری فکر میکنی(مثلا حرف «ا» =الف را تصور میکنی) این کار رو ادامه میدی میبینی که افکار دیگه مزاحم میشن. میگی نه! من باید به یک موضوع فکر کنم. این کار ادامه میدی و همینطور افکار دیگه رو کنار میزنی.

نتیجه را از کلام خود علامه بخوانید:
اگر چند روزى ک

من به جوانان و طرفداران اسلام هشدار میدهم که
یک وقت خیال نکنند راه حفظ معتقدات اسلامی و جهان بینی اسلامی
این است که نگذاریم دیگران حرف هایشان را بزنند؛
چنین تصور نشود که با جلوگیری از ابراز افکار و عقاید
میشود از اسلام پاسداری کرد.
از اسلام فقط با یک نیرو میشود پاسداری کرد و
 آن منطق و آزادی دادن و مواجهه صریح و رُک و روشن با افکار مخالف است.

«استاد مطهری/آینده انقلاب اسلامی ایران،ص48»
من هم زمانی کپی کار بودم
منطورم از کپی، مطالب دیگران نیست
منظورم از کپی دزدی ادبی نیست

منظورم از کپی، کپی اندیشه ها، افکار، نگرش ها و حتی عقاید دیگران است
و چه اشتباه بزرگی بود
آنکه غیرت نداشت، از خودش فکری یا ایده ای هر چند کوچک داشته باشد

یه سری افکار یا به اصطلاح خطوراتی دارم که بابتشون عذاب وجدان می‌گیرم. چیزهای بدی نیستن، به احتمال خیلی قوی، حتی گناهی هم ندارن، اما تابوهای اجتماعی و عرفی هستن. الان مثلا چون تو اون چهل روزِ بی‌نقاب هستم دارم اینا رو میگم. شاید تعداد زیادی از همین همسایه‌های وبلاگی بتونن خیلی رک راجع بهش حرف بزنن، شاید کسانی در موردش فیلم بسازن یا ساخته باشن، کتاب بنویسن یا نوشته باشن، شاید یکی از طبیعی‌ترین واکنش‌های آدمی باشه، ولی برای من غیرطبیعی و خ
#یه_نکته آیا فکر کردن به گناه، گناه است؟ ⭕️ اگر جوانی در ذهن خود همیشه به #نامحرم فکر کند و افکار بدی را از ذهن خود عبور دهد، آیا #گناه کرده یا نه؟! ✅ هر چند که فکر گناه، گناه نیست، اما زمینه ساز بدی برای گناه است. تنها راه ورودی #شیطان به مملکت وجودی ما، حوزه ی فکر و اندیشه است.
ادامه مطلب
زندگی بسیار ساده است ،از همان دست که بدهیم ،از همان دست می گیریم .هر گونه در باره ی خود بیندیشیم ،برایمان به واقعیت در می آید .من معتقدم که هرکس از جمله خودم ، مسئول همه ی چیزهایی است که در زندگی پیش می آید .هر اندیشه ای که از ذهن ما می گذرد ،آینده ی ما را می آفریند ._هراعتقادی که درباره ی خود یا در باره ی زندگی داشته با شیم ،برایمان به واقعیت در می آید .کائنات ما را در هر اندیشه ای که بر گزینیم وبه آن معتقد باشیم ،کاملاً حمایت میکند .
 قدر خود را بد

به عبارت ساده، قانون جذب توانایی جذب هر چیزی که در زندگی بر آن تمرکز می کنیم، می باشد. اعتقاد بر این است که صرف نظر از سن، ملیت یا اعتقاد مذهبی، همه ما مستعد قوانینی هستیم که بر جهان نظارت دارند، از جمله قانون جذب. این قانون جذب است که از قدرت ذهن برای ترجمه هرچیزی در فکر ما و استفاده از آن برای تبدیل شدن به واقعیت استفاده می کند.
به عبارت دیگر، تمام افکار در نهایت تبدیل به واقعیت می شوند. اگر بر عذاب و غم و اندوه تمرکز کنید، در آن شرایط باقی
سفیر جنوب:شهردار آب پخش گفت؛رای هیئت تطبیق مصوبات شوراها مبنی بر غیرقانونی بودن استیضاح شهردار آب پخش بر اساس ماده قانونی بوده و اسناد منتشر شده در فضای مجازی توسط شورا مبنی بر رعایت موارد استیضاح کاملا غیر مرتبط با استیضاح اخیر و نادرست بوده و بازی با افکار عمومی می باشد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری آب پخش اعظم صمصامی با اشاره به مسائل پیش آمده در رابطه با استیضاح غیرقانونی خود اظهار داشت:جا دارد از اهتمام به قانون هیئت  تطبیق شهرستان تش
روز هایی که هی انتخاب میکنم..هی انتخاب میکنم..هی انتخاب میکنم..
به احتمال خیلی زیاد بزنم زیر همه چیز و دوباره کنکور بدم :|
الان وقتیه که پشیمونم چرا بینایی و فیزیو رو بعدش زدم حتی :| الان چرا پشیمونم؟!
از دست افکار پلید خودم خستم..
پوووووووف.
سلام 
من یه دختر مجرد هستم، تقریبا ۱۹ سالمه، در یه وبلاگ اتفاقی باعث شد من با یه آقا پسری آشنا بشم ، حالا به منزله دوستی نبود، تو وبلاگ بدم رو گفتن، بعد فهمیدن قضاوت کردن، باهام چند روزی حرف زدن که از دلم در بیارن، منم برام عادی بود.
از طریق همون وبلاگ راستش بهم پیشنهاد دوستی داد، قبول نکردم، یه جوری مغزم رو کنترل میکرد که باهاش حرف بزنم، جدی میگم اما خب شماره خواست که ندادم و همه ش میگفت تو اعتماد نداری مدام تحریکم میکرد که بهش شماره بدم و دو
١- واسطه : 
هر واسطه ای بین تولید کننده تهاجمات و افراد مورد هدف این حملات که همان نسل فعال جامعه هدف به شمار میرود به عنوان یک عامل تسهیل کننده در روند انتقال تهاجمات در بین افکار عمومی و اثر بخش کردن آن ، وجود دارد که بدون این طیف تولید کننده حملات در کار خویش قادر به استمرار بخشیدن به عملیات های خود نخواهد بود.
شناسایی سرشاخه های اصلی و کلیدی این عوامل ، کمک شایانی به پیشرفت عملیاتی مقابله با تهاجمات روانی در سطح گسترده خواهد کرد.
٢- عامل :
و

ذهن ما محل آمدورفت هزاران اندیشه است که با گزینش به برخی افکار بال و پر می‌دهد.پایان روز، درست مانند زمانی است که پس از یک خرید مفصل از بازار برگشته‌ای و وسیله‌های نو را بسیار دوست داری و دلت می‌خواهد دائم نگاهشان کنی و هر چه زودتر از شر وسیله‌های کهنه و مستعملت رها شوی...

خواهان آنیافکار جدید روزت را نگهداری؛ البته نه تا همیشه، تا زمانی که دلت را نزده باشد و دسته‌ دیگر افکار هم ذهنت را درگیر می‌کند که دوستشان نداری و از آن‌ها فراری ه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پیمانکار برق ساختمان در شمال تهران